Вирощування кукурудзи в Юр’ївському районі

bb

 

Вітаю Вас шановні колеги!

В останні роки серед аграріїв півдня та південного сходу України, де розташована наша компанія, існують великі сумніви в необхідності вирощувати таку традиційну українську культуру як кукурудза.

І ці сумніви мають під собою всі підстави.Не зовсім «кукурудзяними» ці регіони були і десятки років назад. Такі фактори, як:

 - мала кількість опадів в потрібний для цієї культури період;

 - висока температура в період цвітіння;

 - часто, недостача продуктивної вологи у грунті та повітряні посухи

Це дуже знижувало врожаї кукурудзи і вона перейшла в розряд «ризикованих» культур.

Ці тенденції посилились в останні п’ять років у зв’язку із кліматичними змінами, і про це знають всі.

Так чи потрібно вирощувати кукурудзу в наших регіонах України - на наш погляд необхідно!

Адже кукурудза - це добрий попередник для більшості культур та є добрим засобом для боротьби із вовчком, що на сьогодні дуже важливо. А ціна на зерно не поступається в ціні на інші зернові культури. Вона, на думку вчених, єдина культура яка при достатній увазі до технології вирощування, може дати повноцінний врожай після такої «стратегічної» української культури як соняшник. Впевнений що мої колеги мене розуміють.

Отже, головне питання – як одержати добрий врожай кукурудзи?

Ми більше десяти років займаємось вирощуванням насіння кукурудзи. В цьому році посіяли чотири своїх гібриди на окремому полі. Одержали таку-собі експериментальну ділянку.

Умови для перевірки життєздатності гібридів були  «ідеальними» - дощів з моменту посіву (24 квітня) не було взагалі рівно два місяці. Тільки 24 червня випав дощ близько 20 мм. Температура повітря досягала 34 градусів, тижнями «дули» сильні вітри. Звичайно, це вплинуло на вегетацію кукурудзи. Але зверніть увагу на фотографії. Не дивлячись ні на що, гібриди в тому числі «Полтава» (той, що високий) витримав всі негаразди і «заклав» високий врожай – маємо по два качани на одній рослині.

Було обрано  системи захисту від бур’янів та хвороб, а також, крім внесення основних добрив була проведена дворазова листова підкормка стимуляторами росту, мікроелементами та карбамідом.

 Отже головний висновок такий – в наших регіонах, навіть при екстремальних умовах, можливо одержувати високі врожаї кукурудзи при вірному виборі гібридів та дотриманню відповідної технології.

Дозріває хороший врожай і на ділянках гібридизації, де вирощується 5 гібридів насіння кукурудзи (F1): ДН Пивиха, Оржиця, ДБ Хотин, Полтава, Солонянський.

Добрих врожаїв Вам та усяких гараздів.

 З повагою: Керівник ФГ «Сонячне» (ТМ Sky Agro) – Скирда Іван.